NB! Alates 18.02.2015 ei uuendata siin olevat infot. Valla koduleht asub aadressil www.halingavald.ee.

Jäätmete üleandmine

Pandipakend

Kuni 31. jaanuarini 2015 on  pakendi tagatisraha suurus sõltuvalt pakendi liigist ja suurusest 4 või 8 senti, siis  1. veebruarist 2015 on kõikide pakendite tagatisraha suuruseks 10 senti pakendi kohta sõltumata selle liigist ja suurusest. Pandimärgid (A, B, C, D, D korduskasutatav ja K korduskasutatav) ei ole visuaalselt seotud tagatisraha määraga, mis tähendab, et ka pakendite etiketid ei muutu ja pakendiettevõtjad ei pea neid ümber tegema.  

Pandipakendi ehk taara vastuvõtukohad Halinga vallas:

 • Pärnu Majandusühistu Libatse kauplus Libatse; 
 • Pärnu Majandusühistu Vahenurme kauplus Vahenurme; 
 • Mägi Trading OÜ Uduvere kauplus Suigu tee 2, Pärnu-Jaagupi. 

Taara vastuvõtu automaat Pärnu-Jaagupi alevis Pärnu mnt 16 (Pärnu majandusühistu Pärnu-Jaagupi kaupluse hoovil) on avatud:   T, K, N, R    9 – 18;  L  9 – 16,   E,P - SULETUD

Pandimärgita pakendite üldkasutatavad konteinerid:

 • Alexela tankla juures Loomse külas,  
 • Libatse Lasteaed-algkooli taga asfaltplatsil
 • Pärnu mnt 16, Pärnu-Jaagupi (parkimisplatsi ääres, postkontori ja kaubamaja vahel)
 • Ülase tn, Pärnu-Jaagupi (lasteaed Pesamuna parkimisplatsi ääres)
 • Vahenurme kaupluse parkimisplatsil
 • Pärnu-Jaagupi alevis, Suigu teel (Uduvere kaupluse juures)
 • Pärnu-Jaaugpi alevis, Kooli 3 (Pärnu-Jaagupi gümnaasiumi parkimisplatsil)
 • Pärnu-Jaagupi alevis, Uus 63
 • Pärnu-Jaagupi alevis, Soo 5 (jäätmejaam)
 • Libatse külas, PMÜ kaupluse taga parkimisplatsil

Üldkasutatavad paberi-papi konteinerid:

 • Pärnu mnt 16, Pärnu-Jaagupi (parkimisplatsi ääres, postkontori ja kaubamaja vahel)
 • Ülase tn, Pärnu-Jaagupi (lasteaed Pesamuna parkimisplatsi ääres)
 • Libatse külas Libatse 7 maja juures
 • Vahenurme Lasteaed-algkooli parkimisplatsil
 • Pärnu-Jaagupi alevis, Kooli 3 (Pärnu-Jaagupi gümnaasiumi parkimisplatsil)
 • Pärnu-Jaagupi alevis, Soo 5 (jäätmejaam)

Elektri- ja elektroonikajäätmed

Juhul kui inimene ostab uue seadme, siis on tal õigus anda vana sama liiki ja otstarvet täitev seade ka samasse kauplusesse tagasi.

Kui turustajast 10 km raadiuses ei ole elektroonikaromude kogumiskohta, peab turustaja füüsiliselt isikult tasuta tagasi võtma turustatava seadmega sama liiki ja sama otstarvet täitvast seadmest tekkinud elektroonikaromu, sõltumata sellest, kas see füüsiline isik on soetanud või soetab turustajalt samalaadse seadme.

Elektri- ja elektroonika jäätmeid saab ära viia Pärnu-Jaagupi jäätmejaama (Soo 5), Paikre sorteerimisjaama (Raba 39, Pärnu) ja Paikre prügilasse (Põlendmaa, Paikuse vald), kus need tasuta vastu võetakse.

Vanarehvid

Sõiduautorehvid saab eraisik ja asutus tasuta ära anda Pärnu-Jaagupi jäätmejaamas. Paikre sorteerimisjaama (Raba 39, Pärnu) ja Paikre prügilasse (Põlendmaa, Paikuse vald), kus need tasuta vastu võetakse.

Ehitus- ja lammutusjäätmed

Alates 2014. aasta kevadest saab ehitus- ja lammutusjäätmeid tasu eest ära anda Pärnu-Jaagupi jäätmejaamas, vastavalt kehtestatud hinnakirjale. Vaata Keskkond -> Jäätmed -> Jäätmejaam.

Olmejäätmed ja biolagunevad jäätmed

Segaolmejäätmed lähevad otse prügimäele ning nende ladestamine seal tuleb inimestel kinni maksta. Olmejäätmete käitlemise eest tasumine toimub kahel moel:

 • Inimene on jäätmekäitlusettevõtte klient ning ta viib oma jäätmed selleks paigaldatud konteinerisse ning käitlusettevõte esitab talle arve konteineri tühjendamise eest, 
 • Inimene viib tekkinud jäätmed ise prügilasse ning maksab seal ladestustasu.

Suure osa segaolmejäätmete massist moodustavad biolagunevad jäätmed, mis ei tohiks tegelikult prügilasse jõuda, vaid tuleks kohapeal komposteerida. Biolagunevate jäätmete osakaal olmejäätmetes hakkab tulevikus suuresti mõjutama inimeste poolt makstavat tasu jäätmete käitlemise eest. Mida suurem kogus biolagunevaid jäätmeid konteinerisse jõuab, seda rohkem tuleb maksma hakata. Seda enam, et mingil hetkel tuleb biolagunevaid jäätmeid üldse eraldi koguma hakata ning maksma tuleb hakata lisaks olmejäätmete konteinerile ka biolagunevate jäätmete konteineri eest. Seega tasub mõelda kompostimisele.

Alates 1. septembrist 2007. a  toimub Halinga vallas korraldatud olmejäätmete vedu, millega on liidetud kõik valla elanikud. See tähendab, et jäätmete käitlemise eest peavad maksma kõik.

NB! vaata jäätmete tabelit, seal on lahtikirjutatult ära toodud milliseid jäätmeid kuhu panna või viia. Näiteks millised jäätmed on ohtlikud jäätmed ja lähevad ohtlike jäätmete punkti, millised aga sobivad pakendikonteinerisse jne.Viimati uuendatud: 28.01.2015 11:28
Otsing
Ɯrituste kalender

 
10 
11  12  13  14  15  16  17 
18  19  20  21  22  23  24 
25  26  27  28  29  30  31 
 

 
  Täna, 13.12
  -1..4   Pilves selgimistega ilm. Hommikul sajab kohati veel lörtsi ja vihma, pärastlõunal läheneb saartele uus lörtsi- ja vihmasajuala, mis edasi mandrile levib. Puhub edela- ja lõunatuul 7-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 9-14, puhanguti 20 m/s. Õhutemperatuur on -1..+4°C.
  Neljapäev, 14.12
-3..2   Öösel: Vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Edela- ja lõunatuul tugevneb 7-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti 18-22 m/s. Õhutemperatuur on 0..-3, saartel kuni +2°C. Päeval: Pilvisus tiheneb. Pärastlõunal jõuab saartele lume- ja lörtsisadu, mis laieneb edasi mandrile. Puhub lõuna- ja kagutuul 8-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti 18-22 m/s. Õhutemperatuur on 0..-2, saartel kuni +2°C.
-2..2  
  Reede, 15.12
-3..2   Öösel: Pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi, saartel hommikul ka vihma. Puhub kagu- ja lõunatuul 4-9 m/s, põhjarannikul 6-12, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -3..+2°C. Päeval: Pilves selgimistega ilm. Ennelõunal sajab mitmel pool enamasti lörtsi ja vihma, pärastlõunal on peamiselt sajuta ilm. Puhub edela- ja lõunatuul 5-11, saartel ja rannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur 0..+4°C.
0..4  
  Laupäev, 16.12
-4..2   Öösel: Pilves selgimistega ilm. Kohati sajab lund ja lörtsi, saartel ka vihma. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-8, saartel ja läänerannikul 5-11, puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 0..-4, läänerannikul kohati +2°C. Päeval: Pilves selgimistega ilm. Kohati sajab lund ja lörtsi, saartel ka vihma. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-8, saartel ja läänerannikul 5-11, puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on -1..+3°C.
-1..3  
 Päike
   tõuseb: 09:09
   loojub: 15:20
 EMHI
 Hoiatused
 Ilm täna
 Ilm merel ja Peipsil
 Suusainfo

 
 
 
 
 
 
 
Halinga Vallavalitsus | Uus 53, PƤrnu-Jaagupi 87201, PƤrnu maakond | tel +372 44 73 700 | faks +372 44 73 701 | e-post halinga@halingavald.ee | Kontaktandmed
Originaalis loodud Web Expert poolt.